Білецька сільська рада

Полонського району, Хмельницької області

(03843) 9-41-66

Білецький НВК ” ЗОШ Іст. – ДНЗ”

№ у системі ІСУО:9362
Код ЄДРПОУ:26036633
Повна назва:Білецький навчально-виховний комплекс ” Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад” Полонської районної ради Хмельницької області
Скорочена:Білецький НВК ” ЗОШ Іст. – ДНЗ”
Тип ЗЗСО:Навчально-виховний комплекс (об’єднання)
Ступiнь:I
Форма власності:комунальна
Тип місцевості:сільська
Індекс:30543
Поштова адреса:Україна, Хмельницька область, Полонський район, с.Білецьке, вул. Центральна, 26
Код КОАТУУ:6823680301
Телефони:(93)183
E-mail:bilezkenvk@ukr.net
Вибір підручників2 клас
Не проводить відбір для 5 класу
Не проводить відбір для 6 класу
Не проводить відбір для 10 класу
Не проводить відбір для 11 класу
Сайт
Директор:Дідух Людмила Михайлівна
Уповноважена особа:Дідух Людмила Михайлівна
Мова навчання:українська
Кількість учнів:10
Кількість персоналу:16
Кількість класів:2
Бюджетування (засновник):Районний бюджет Полонського району (22312200000)

З історії школи села Білецьке

11 травня 1843 року в селі Білецьке при церкві Михайлівській місцевим священиком в будинку дячка було відкрито школу грамоти. Навчалося в ній три учні з селян, безплатно. Священик Яків Сольський навчав читати і писати на російській та слов’янській мовах. З 1843 року  по 1865 рік школа розміщувалася в будинку дячка. Матеріальних засобів та штату школа не мала. Навчанням займався церковний дяк. Дячком Михайлівської церкви у 1843 році був Галанович Олексій Іванович (1814-1857). Головним предметом в школі був «Закон Божий», основними навчальними книгами – псалтир та часослов, написані на церковнослов’янській мові

З 1865 року біля церкви для школи побудоване окреме приміщення і для учителя громада виділяла 60 рублів. В 1875 році кошти для школи збільшилися до 120 рублів, а з 1885 року – 200 рублів. В 1887 році школа грамоти перейменована в школу від приходу і вона перейшла у власність духовенства. В 1890 році перейменована у двокласну церковноприходську школу, при цьому у 1892 році було добудоване нове  приміщення школи, яке відповідало кількості учнів, на що було відпущено Єпархіальною Радою 2000 рублів та будівельні матеріали. Вже у 1893 році в ній навчалося 90 учнів, як хлопчиків так і дівчаток. Поступово  провідною  мовою  в  школі  стала  російська, а  не  церковнослов’янська  мова. Російською  мовою  навчали  вчителі  дітей  читати, писати  та  4-х  дій  арифметики, провідним   предметом  у  школі  був  “Закон   Божий”.

З 1868 року і до переходу школи у власність духовенства учителями працювали випускники однокласного Народного училища. Пізніше – випускники Волинської духовної семінарії та Волинського жіночого єпархіального училища. У 1897 році старшим учителем працював Леонід Ненадієвич а молодшим викладачем Людмила Федорівна Тарановська.

З 1843 року по 1865 рік у школі навчав священик Сольський Яків, з 1865 року – Тарановський Федір Федорович, потім (до 1917 року) – Тарановський Іван Федорович.

На початку 20 ст. в селі працювала двокласна школа. Починаючи   з  осені   1920  року   уже   радянська  школа   почала   здійснювати  завдання   початкового  навчання    для  всіх   дітей. У 1931-1932 роках в селі обов’язкову початкову освіту надавала початкова школа, в якій працювали 4 учителі. З 1934 року почала діяти семирічна, в якій уже працювали 9 учителів і навчалися 273 учні. З 1959 року утворено Білецьку восьмирічну школу, яка у 90 роках 20 ст. реорганізована у Білецьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, у 2017 році – в Білецький НВК (ЗОШ І ст. – ДНЗ)

В школі зростала кількість навчальних предметів, які викладали учителі із спеціальною та вищою освітою. У позаурочний час учні мали змогу займатися спортом, відвідувати різноманітні гуртки.

Випускники Білецької школи продовжували навчання в середніх спеціальних та вищих навчальних закладах. Працювали в колгоспі  свого села: на полі та фермі,  були керівниками середньої ланки – бригадирами, ланковими, завідувачами ферм, агрономами, зоотехніками.

До Великої Вітчизняної війни директором школи був Хринюк Мусій Йосипович

В роки війни продовжувала діяльність початкова школа. В ній вивчати Закон Божий, письмо, арифметику; плату за навчання не брали. Директором був Гуменюк Іван Володимирович, вчителями – Соломаха Ганна та Прокопчук Валентина Федорівна, яку згодом забрали на каторжні роботи  у Німеччину. Але, по скільки, діти не мали одягу і не ходили на навчання, школу закрили.

В січні 1944 року приміщення школи, як і все село Білецьке, було спалене німецькими окупантами.

Після 1945 року Білецька  школа  розміщується в приміщенні панського палацу в сільському парку.

Після звільнення від німецько-фашистських загарбників директором школи був Сидорук Іван Олексійович. У повоєнні роки: Василенко Григорій Андрійович, Ручинський Йосип Францович, Футимський Юліан Андрійович, Човпун Степан Васильович, Тартак Валентин Павлович, Горіцький Степан Ілліч, Скрипка Галина Миколаївна, Вельма Микола Іванович, Шкира Георгій Сергійович, Прокопчук Ігор Станіславович В даний час Білецький НВК (ЗОШ І ст. –  ДНЗ) очолює Дідух Людмила Михайлівна.

Добру пам’ять про себе в школі, в селі залишили учителі Карпюк Валентина Федорівна, Кухар Ганна Іванівна, Карпюк Юрій Харитонович, Оголенко Антоніна Іванівна та інші, яких уже немає. Постійно, віддаючи своїм вихованцям душу і серце, в Білецькій школі працювали Вельма Ванда Антонівна (учитель початкових класів, української мови та літератури), Мельничук Андрій Лук’янович (учитель фізичної культури, хімії), які уже на заслуженому відпочинку. Багато років в школі свої знання, тепло душі передавали учням Юрчук Катерина Іванівна, Юрчук Анатолій Володимирович, Козачук Лідія Олександрівна, Братасюк Галина Миколаївна.

В Білецькій школі свою трудову діяльність на учительській ниві розпочинали багато відомих в районі учителів, директорів шкіл, серед них Мойсеєнко Віталій Миколайович, бувший директор Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шилюк Володимир Іванович – бувший директор Кустовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.